‘Yapılacaklar listesi’ hazırlayıp bir türlü harekete geçemeyenlerden misiniz?

Hayat kısa, yapılacaklar listesi uzayıp gidiyor… Fakat siz, bazı işlere bir türlü başlayamıyorsunuz. Peki, sebep? Sebep belli. Kendimizden yola çıktık, konuyla ilgili belli çıkarımlarda bulunduk.

‘Yapılacaklar listesi’ hazırlayıp bir türlü harekete geçemeyenlerden misiniz?

Tahmin ediyoruz: Yapılacak çok iş var ve fakat siz nereden nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz, hazırladığınız hiçbir ‘yapılacaklar listesi’ çalışmıyor değil mi? Çok normal, bu işler genelde böyle olur zaten.

Ne yapacaksınız: Şimdi o listeyi yavaşça elinize alın ve yapılacak işler kısmını yeniden oluşturun. Ama bu defa olabilecek en detaylı biçimde yapın bunu. Gün, saat, yer, belki bir telefon numarası, faturalar vs. şeklinde. Yapılacaklar listenizin bu biçimi, derhal harekete geçmenizde itici güç olacak.

Bu yaptığınız neden işe yarayacak: Yazdıklarınız olabildiğince detaylı olduğundan, yani içinde herhangi bir belirsizlik barındırmadığından sizi harekete geçirme olasılığı da yüksek olacak. Ve bu da yapılacaklar listenizdeki satırların altını hızla çizip vakit kaybetmeden bir sonraki satıra inmeniz demek...

Haydi öyleyse bol şanslar...

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş