Sosyal medyada aldığınız ‘like’ sayısını artırmanın 7 kolay yolu

Doğru poz verildi, filtreler tamam, resim altı yazısı hazır hooop ‘paylaş’tınız gitti! Ama o da ne, dakikalar geçiyor ve beğeni sayısı hala 13! Ya da bilemediniz 15! Bir yerlerde bir hata yapmış olmalısınız ama nerede? Hadi gelin size biraz yardımcı olalım ve dahi bu türlü durumlarla burun buruna gelmekten kurtaralım :)

Sosyal medyada aldığınız ‘like’ sayısını artırmanın 7 kolay yolu

1. Öncelikle iyi bir sosyal medya takipçisi olun. Paylaştığınız fotoğrafları beğenen, takip eden arkadaşlarınızı bilin ve onlara iade-i like atın! Böylelikle bir sonraki paylaşımınızın like sayısı için akıllı bir yatırım yapmış olacaksınız.

2. Hastag kullanın. Böylelikle paylaşımınızı kitlelere de sunmuş olabileceksiniz. Ama konuya en uygun ve basit içerikleri kullanmayı atlamayın. Unutmayın kimse uzun ve manasız hastagler ile ilgilenmiyor. Bakınız: #çikolata #tatlı #seyahat gibi uygundur. Lakin #çikolatayadayanamayanlarkulübü #kahvesizyapamayanlardabugün gibi olmasın mesela…

3. Yanlış zamanda yapılan paylaşımlar da like sayınızı olumsuz yansır. Misal siz belki gece yarısından sonra hayatınızın en özel anlarını yaşıyor olabilirsiniz fakat, o saatlerde pek çok insan uyuyor. Hüsraaan…

4. Fotoğraflarda görüntüyü koyulaştırmak yerine daha aydınlık filtreler kullanın mesela.

5. Aynı gün içerisinde birden fazla fotoğraf paylaşmak da yer yer tehlikeli olabilecek bir konudur, işi sulandırabilir. Siz o yüzden iyisi mi arkası arkasına fotoğraflar paylaşıp like sayısını bölmemeye gayret gösterin. En iyisini seçin, paylaşın like rekoru gitsin, tadında kalsın.

6. Arka plana her daim özellikle dikkat edin. Fotoğraftaki odağınıza göre arka plan ayarınızı da yapın. Bakın sırf bu sebepten ne like’lar heba olup gitmiştir bilemezsiniz.

7. Ve yapay olmayın. Orijinal olun. Sırf bu doğallık bile size uzun vadede neler kazandıracak şaşıracaksınız.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş