Mücevher değerindeki dünyanın en pahalı 8 çikolatası

Tanrıların yiyeceği çikolatanın bilinen tarihi 3 bin yıl gerilere dayanıyor. Özellikle kadınların bağımlısı olduğu bu eşsiz lezzet için servet ödemeye hazır mısınız?

Mücevher değerindeki dünyanın en pahalı 8 çikolatası

TO’AK | 42 gramlık paketi 772 TL.

%81’i kakaodan oluşuyor ve 36 farklı işlemden geçerek üretiliyor. Son aşamada elle seçilmiş, elle ölçülmüş ve ayıklanmış 1 adet kakao çekirdeği çikolata kalıbının merkezine yerleştiriliyor. 42 gramı 260 dolar olan dünyanın en pahalı çikolatası, İspanyol karaağacından yapılan numaralanmış kutuların içinde sunuluyor. Aynı ahşap, kakao çekirdeklerini fermente etmek için de kullanılıyor. Kutunun içinde çikolata dışında da çikolatayı almak için bir çift özel tahtadan yapılmış maşa bulunuyor. Bu sayede parmak uçlarınızdaki yağ çikolatanın tadını değiştirmiyor. Dünyanın en pahalı çikolatası To’ak diğer çikolatalardan daha sert ve daha yoğun. Eridikçe sandal ağacı, karamel, fındık, portakal çiçeği ve daha fazlasını buluyomuşsunuz.

CHOCOPOLOGIE | 8.035 TL.

%70 oranında Valhrona kakaosuyla yapılıyor ve siparişle hazırlanıyor.

WISPA ALTIN PAKETLİ ÇİKOLATA | 4721 TL.

Wispa’nın bu kadar pahalı olmasının sebebi altın kaplama paketi.

KAKAO GURME ROYAL KOLEKSİYONU | 3625 TL.

Kutusunda dünyanın en kıymetli ve en süslü 12 çikolatası bulunuyor. 4’ü saf altın, 4’ü saf gümüş, 4’ü de pırlanta kaplı.

NOKA | 2640 TL.

%75 oranında tek-kaynaklı saf kakao bulunduruyor. Özelliği ise hiçbir şekilde katkı maddesi veya vanilya içermemesi.

DELAFEE | 1560 TL.

Altını seven bayanlar için ideal çünkü 24 ayar yenebilir altın yapraklarından elde edilmiş. İçeriğindeki diğer maddeler ise şeker, hindistan cevizi yağı, kakao yağı, süt tozu ve vanilya.

RICHART | 371 TL.

Kendisini öncelikle tasarım firması ikinci olarak çikolata firması olarak ilan ediyor. Tasarıma gösterilen özen tüm pazarlama ve ambalaj malzemelerine ve ürünlerin kendisine gösteriliyor. RICHART, kuyumcuya benzeyen satış yerlerinde satılıyor. Ürünlerin fotoğrafları sanat veya mücevher gibi kataloglarda sergileniyor.

GODIVA | Yeni Yıl Koleksiyonu Sparkle Hamper 694 TL.

Menşei Belçika ve 2007 yılı sonunda Godiva, Ülker’in de sahibi olan Yıldız Holding ‘in bünyesine katıldı.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş