İzlerken şimdi İtalya’da olsaydım diyeceğiniz 9 sinema filmi

İtalya’nın en güzel şehirlerinde geçen aşk, macera ve dram dolu en ünlü filmleri sizler için toparladık. Yağmurlu bir tembellik gününde izlemeniz dileğiyle…

Roma Tatili | Roman Holiday

10 dalda Oscar adayı olan ve üçünü kazanan bu filmde, Audrey Hepburn En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu. Film Ann isimli prensesin elçilikten kaçması ve sıradan bir genç kız görünümünde Roma sokaklarında dolaşırken Amerikalı bir gazete muhabiri ile tanışmaları, şehri gezerlerken birbirlerine aşık olmalarını anlatıyor.

Cennet Sineması | Cinema Paradiso

Ünlü bir yönetmen olmuş Salvatore, 30 yıl sonra bir arkadaşının öldüğü haberi üzerine doğduğu kasabaya geri döner. Kasabaya geldiğinde eski anıları canlanan Salvatore, Cinema Paradiso isimli sinemada projeksiyoncu olarak çalışan Alfred ile ilişkilerini hatırlamaya başlar… Filmde; Palermo, Lazio ve Roma’dan manzaralar sunuluyor.

Postacı | Il Postino

1950’lerde İtalya’daki küçük bir adada başlayan film dünyaca ünlü Şilili komünist şair Pablo Neruda, siyasi sebeplerle ülkesi dışında yaşamak zorunda kaldığı sürenin küçük bir kısmını burada geçirir ve mektuplarını getiren postacı naif Mario, Neruda’yla kısa zamanda mesafeli bir dostluk kurar. Filmde; Pollara, Salina Adası, Messina ve Napoli görülüyor.

Hayat Güzeldir | La Vita E Bella

Arka planında Yahudi Soykırımı olan Hayat Güzeldir, kendine has çocuksu cazibesiyle prensesinin kalbini çalmaya çalışan ve sonunda başaran, büyüleyici bir Yahudi garson olan Guido’nun hayatının ikinci yarısını anlatır. Filmde; Toscana ve Umbria bölgelerinden manzaralar görülüyor.

İngiliz Hasta | The English Patient

İkinci Dünya savaşı sırasında gelişen bir aşk öyküsünü anlatan filmde yüzü ve tüm vücudu yanmış bir şekilde bulunan hastayla, onun bakımını üstlenen Kanadalı hemşirenin ilişkisi aynı zamanda her ikisinin de geçmişleri gözler önüne seriliyor. İtaya’da geçen sahnelerde Arezzo, Pienza, Roma, Siena, Trieste ve Venedik manzaraları görülebilir.

Yetenekli Bay Ripley | Talented Mr. Ripley

Ripley ile Greenleaf farklı sosyal sınıflardan iki genç arkadaştır. Yoksul Tom, zengin Dickie’nin kayıtsızca sefasını sürdüğü rahat hayata sahip olmak uğruna her şeyini feda edebilecek durumdadır. Bir gün Dickie’nin varlıklı babası Tom’u, İtalya’da yaşayan oğlunun evine geri dönmesi için ikna etmekle görevlendirir. Filmde Ischia Adası, Napoli, Palermo, Positano, Procida, Roma, Salerno ve Venedik manzaralarını bulacaksınız.

Mussolini ile Çay | Tea With Mussolini

Floransa’da bir grup seçkin hanımefendi öğleden sonraları çay içmek için bir araya gelmektedir. Hanımların düzenli yaşantısı İtalya’daki politik ortamın değişmeye başlaması üzerine bozulmaya başlar. Bunun üzerine güçlerini birleştirmeye karar verirler. Filmde Floransa’dan harika sahneler bulabilirsiniz.

İtayan İşi | The Italian Job

Azılı bir suçlu olan Charlie Croker’ın önderliğinde bir suçlu çetesi, detaylı bir hazırlık sürecinden sonra, Los Angeles’ın tarihindeki en kötü trafik sıkışıklığına sebep olurlar. Bu durum, yapacakları mücevher hırsızlığı için zaman kazanmalarına yarayacaktır… Filmde; Canazei, Cenova, Trento ve Venedik görülüyor.

Çalınmış Güzellik | Stealing Beauty

19 yaşındaki Lucy, annesinin ölümünün ardından onun bohem arkadaşlarını ziyaret için İtalya’nın Toscana bölgesine gider. Bu benzersiz yaz tatilinde hem bir ressama portresini yaptırmayı, hem de dört yıl önce âşık olduğu yakışıklı Nicolo ile tekrar birlikte olmayı istemektedir… Film; Siena, Toscana, San Regolo ve San Sano’dan sahneler içeriyor.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş