İstanbul'da hayatta kalabilmek için 6 ipucu

İstanbul'da hayatta kalabilmek için 6 ipucu

Zombi istilasında hayatta kalabilirsiniz, meydan savaşları bile kazanmış olabilirsiniz. At sırtında Çin’e minik bir yolculuk da yapabilirsiniz. Ancak İstanbul’da hayatta kalmanın hepsinden zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Şimdi size 6 altın ipucu vereceğiz ve sizi İstanbul’un zorlu şartlarında daha da güçlü hale getireceğiz.

Bolca uygulama indirin!

Her türlü trafik uygulamalarıyla kankileştoş olun, çeşitli toplu taşım uygulamaları da indirin. Trafiğe bakmadan bakkala bile gitmeyin. Unutmayın trafik hayat kurtarır.

İnce hesaplar yapın!

Toplu taşım kullanırken hangi saatte hangisinin kalabalık olacağını hesaba katın. Kapılar nerede açılacak? Araç nerede duracak? Sürekli bir zihin pratiğinde olun. Unutmayın, metrobüsler avına birden saldırmayı seçer ve kalabalık gezerler. Tramvaylar ise biraz daha sevecen görünür ancak yavaş yavaş sizi kapana kıstırırlar.

Güzel konum seçin!

Eğer yeni ev tutuyorsanız sadece mevcut iş yerinize değil, çalıştığınız sektördeki iş yerlerinin bulunduğu bölgeye de yakın olsun. İş tekliflerini daha sağlıklı değerlendirmenizi sağlar. Biraz merkezi olsun, az biraz eski olabilir. Yol parası vermemek yüzünüzde güller açtıracaktır.

Bırakın su uyusun, siz uyumayın!

Gözleriniz sürekli fıldır fıldır olsun. Nerede hangi yol boş, nerede park yeri var, nerede insan daha az, nerede kuyruk yok, o otobüs geldi mi, taksi geçti mi, Alp Er Tunga öldü mü, ıssız acun kaldı mı gibi detayların önemli olduğunu unutmayın.

Dikkat dağıtın!

Devlet dairesine, toplu taşım aracına ya da bir mekana giriyor olabilirsiniz. Unutmayın, sizinle birlikte bir sürü insan olacak. Seri adımlarla aralarından sıyrılmaya çalışırken dikkatlerini dağıtın. El şakası yapmanızı pek tavsiye etmiyoruz ama ‘’aaa kuş’’ ya da ‘’aaa Superman’’ gibi cümlelerle ortamdakilerin dikkatini dağıtarak kalabalıktan sıyrılabilirsiniz.

Sabırlı olun!

Her şey bir yana sabırlı olmakta, sakin kalmakta fayda var. Hiçbir şeyin sağlığınızdan önemli olmadığını unutmayın. Kendinize iyilik edin ve her şeye rağmen güne güzel başlayın, evinize güzel dönün :)

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş