Toplumca gülmeyi en çok hak ettiğimiz zamanda hızır gibi yetişen 'Uluslararası Komedi Festivali'

Şu sıralar en çok ihtiyacımız olan şey gülmek! Bunca kötü haberin içinde nihayet yüzümüzü güldürecek bir organizasyon başlıyor. Türkiye’de ilk kez yapılan Uluslararası Komedi Festivali, 15-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Toplumca gülmeyi en çok hak ettiğimiz zamanda hızır gibi yetişen 'Uluslararası Komedi Festivali'

“Söyleyin de beraber gülelim!” sloganıyla yola çıkan festival, beş gün sürecek ve mizahın ulusal ve uluslararası düzeyde en iyi isimlerini ağırlayacak.

Festivalin mekanları arasında BKM Tiyatro, BKM Mutfak, Sahne Beşiktaş, Zorlu PSM ve Uniq Hall bulunuyor.

Ata Demirer Uniq Hall’de 17 Kasım’daki gösterisinde hem mizah dolu hikayeler anlatacak hem de ‘tek kişilik gazino’ nasıl olur izleyicilere gösterecek.

Festivalde Nilgün Belgün, ‘Nilgün Belgün ile Aşk ve Komedi’ isimli müzikli danslı bir performans sergileyecek.

17 Kasım’da Sahne Beşiktaş’ta olacak Süheyl&Behzat Uygur kardeşler, soru-cevap şeklinde kurgulanmış bir söyleşide yer alacak.

Yine BKM Mutfak Sahne’de eğlenceli hikayeleri, videoları ve sohbeti ile Hayrettin de var.

Festival, komedyen Eddie Izzard, stand-up şovları ve oyunculuğuyla tanınan Maz Jobrani, kağıttan karakterlerle izleyiciyi etkileyen Ennio Marchetto gibi yabancı isimleri de ağırlayacak.

İşte bu da Ennio Marchetto'nun gösterisinden bir kuple:

Karikatürist Serkan Altuniğne, 19 Kasım’da BKM Mutfak Sahne’de... Kendi hayatını stand up şeklinde anlatarak, ikinci bölümde katılımcılarla interaktif bir senaryo denemesi yapacak.

Türkiye'nin en başarılı karikatüristlerinden Selçuk Erdem ve Erdil Yaşaroğlu'nun yer aldığı imzalı söyleşi de İstanbul Komedi Festivali'nde...

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş