Deniz Çakır'ın deri elbisesi sosyal medyayı salladı

Dublaj sanatçılarını Deniz Çakır ve Serdal Güzel’in objektifinden yansıtan “Rabarba” adlı sergi, 53. Uluslararası Antalya Film Festivali etkinlikleri kapsamında Antalya Kültür Merkezi’nde açıldı.

Deniz Çakır'ın deri elbisesi sosyal medyayı salladı


Menderes-Ebru Türel, Deniz Çakır, Mustafa Alabora, Serdal Güzel ve Elif Dağdeviren’in hep birlikte kurdele kesmesiyle başlayan açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu. Türel, törende yaptığı konuşmada “Seslendirme sanatçıları sinema perdeleri için çok önemlidir. Ama kamera arkasında oldukları hep geride kalırlar. Bugün onları bir adım öne çıkarıyoruz” dedi. Mustafa Alabora, Yeşim Gül, Erdal Tosun, Erhan Yazıcıoğlu gibi pek çok ünlü oyuncunun katıldığı açılışta, dublaj sanatçıları kendi portrelerini tebeşirle imzaladı.
Portresini “Tüm emekçilere saygıyla” diye imzalayan Deniz Çakır “Bu sergiyi 2010-2011 tarihleri arasında arkadaşım Serdal Güzel’in teklifiyle oluşturduk. 140’a yakın seslendirme sanatçısının fotoğrafını çektik. Onlar çok kıymetli emekçiler, hem Türk sinemasının hem de dünya sinemasının seyirciye aktarılmasına çok büyük katkıları var. Gizli kahramanların yüzlerini de göstermek istedik” dedi.
Serdal Güzel de yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Seslendirme sanatçıları benim için çok önemliydi. Geri planda kaldıklarını düşünüyordum. O yüzden onları kamera arkasından kamera önüne geçirdik. Artık zaten seslerine aşina olduğumuz insanların yüzlerini de tanıyor olacağız.”


Fotoğraf aşkım tekrar ateşlendi


Deniz Çakır, fotoğraf tutkusunun ne zaman başladığı sorusuna “Ben ‘Yaprak Dökümü’ zamanında çok fotoğraf çekiyordum. Yönetmenim Mesude Eraslan, ‘Kadrajın çok güzel, bunun üstüne gitsene’ demişti. Öyle başladı. Bu sergiyle beraber de fotoğraf aşkım ateşlendi. Tekrar makinemi elime alasım var” diye yanıt verdi.
Göksel, festival kapsamında konser verdi. Konserinde Yeşilçam filmlerinin unutulmaz şarkılarını seslendiren Göksel, “Antalya’da olmaktan çok mutluyum. Bu şehri seviyorum. Bu festival nice yıllar devam etmeli” dedi.Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş