Dayaktan kaçmak için mahzene saklandılar!

İstanbul 1. Amatör Küme'deki Okmeydanı Fetihspor-Çayırgücü maçı sonrasında saldırıya uğrayan konuk takımın futbolcuları ve yöneticileri, stattaki mahzene saklanarak kurtulabildi.

Dayaktan kaçmak için mahzene saklandılar!

İstanbul 1. Amatör Küme'de oynanan ve 4-2 konuk ekibin üstünlüğü ile tamamlanan Okmeydanı Fetihspor-Çayırgücü maçı sonrası konuk ekip saldırıya uğradı. Yeşil-Sarılılar dayaktan ancak, Fetih Stadı'ndaki mahzene saklanarak kurtulabildi.

Konuyla ilgili Çayırgücü Kulübü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Geçtiğimiz hafta sonu Okmeydanı Fetihspor’la iki ekibin de şampiyonluk iddiasını sürdürme adına önemli bir maç oynadık. Rakibimiz çok sert oynadı. Sonlara doğru başkanları dahil, tribündeki 200-250 civarındaki taraftarları küfür ve tehditlere başladı.

Dayaktan kaçmak için mahzene saklandılar"Dört kişi hastanelik oldu'Biz skoru 4-2 yaptıktan sonra kaptanları 10 numaralı oyuncu, ismi İsmet olan 5 numaralı futbolcu ve 7 numaralı oyuncuları bir taç pozisyonunda saldırmaya başladılar, sonra tüm takım birden bizi darp ettiler. Kapıları açıp taraftarlarını içeri sokup onları da kavgaya dahil ettiler. 70 yaşındaki yöneticimiz Basri Bey'e ve 15 yaşındaki kardeşlerimize hunharca saldırdılar. 4 kisi hastanelik oldu. Hocaları bile bize taşla sopayla saldırdı, mahzen gibi bir yere saklandık. Polis eşliğinde saatlerce bekletildikten sonra askerlik şubesinin oraya kadar yunus timleri ile gittik. Fetihspor'dan sadece 6 numaralı futbolcu ve bir yöneticileri engel olmaya çalıştı, diğerleri taş, sopa ve şişelerle saldırdılar."

FETİHSPOR: TASVİP ETMİYORUZ

Konuyla ilgili ulaştığımız Okmeydanı Fetihspor yöneticileri ise "Olayları tasvip etmiyoruz.

endilerini emniyet için mahzene koyduk, korumaya çalıştık. Rakip takıma saldıran 5 futbolcu ile ilişkimizi keseceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş