Süleyman Soylu: PKK sempatizanlarını ihbar edin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hakkari'de konuştu. Terörle mücadele konusunda kararlılık mesajı veren Soylu halka da çağrıda bulundu.

Süleyman Soylu: PKK sempatizanlarını ihbar edin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hakkari'de konuştu. Terörle mücadele konusunda kararlılık mesajı veren Soylu halka da çağrıda bulundu. 'PKK sempatizanlarını, baskı yapanları polise ve jandarmaya ihbar edin' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hakkari'deydi. Polisler ve vatandaşlarla görüştü, ardından bir basın açıklaması yaptı. 'Bu milletin canını yakanları yakacağız' diye söze başladı, 'Bu ülke dünyaya örnek olacak adımları atacak' diye bitirdi.

Soylu'nun konuşmasından satır başları:

Teröre destek veren, yapan her kim varsa onun karşısındayız. Onunla mücadele etmek durumundayız. Vatan toprağını bu eşkıyalardan temizlemekte kararlıyız.

Bu milletin canını yakanları yakacağız.

'İhbar edin'

Ülkenin ekonomisi, turizmi de bu terörün mağdurudur. PKK'nın son durumunu iyi analiz etmek gerekir. Bu örgüt esasen bir tükeniş içindedir. En büyük gelir kaynağı uyuşturucu ticaretinde darbe yemiş, örgüte katılım en düşük düzeye gerilemiştir. Bir tükeniş girdabı içine girmiştir. Ne Ortadoğu'daki karışıklık ne de girdikleri ilişkiler bu tükeniş girdabını geriye çevirmeyecektir.
Devletin atacağı her adım halkın desteğine muhtaçtır. Bu bir tokyekun mücadeledir. PKK sempatizanlarını, baskı yapanları polise ve jandarmaya ihbar edin. Bu irinden ülkeyi kurtaracağız. Örgütün tepesinde sefahat içinde yaşayan bu ölüm makinelerine bu yaptıklarının hesabını soracağız.

20 bin yeni korucu

Bugün korucu yaş ortalamamız 42. Bu yaş ortalamasını 32'ye düşürmektir. Bu noktada yaklaşık 20 bin yeni korucumuzu da bu mücadele içinde olacağını ifade etmek isterim.

Terörü bitireceğiz. Birincisi güvenlik unsurlarımızın ortaya koyacağı silahlı mücadele ikincisi de devletimizin ortaya koyacağı ekonomik mücadele. Bugün Hakkari sokaklarında milletimizle sohbet ettik. Burada fabrikanın yerini veriyoruz, fabrikayı yapıyoruz, teşvik veriyoruz, çalışanların ödemelerinin tamamını yapıyoruz. Ama bölgenin başına musallat olan terör örgütü yüzünden bu süreçlere bu sebepten katılamayanlar oluyor. Bugün geldik, karakollarımızı ziyaret ettik, vatandaşımızı ziyaret ettik. Onlar ülkemizin birliği için mücadele ediyorlar.

Canımız yanıyor ama o şehitlerimizin bize emanet ettiği görev şuurundan bir milim bile sapmıyoruz. Sözlerini, yazılarını, kalemlerini eleştirmek için kullananlara biraz empatiyle hareket etmeleri gerektiğini söylerim. Vicdanınızı kömür karasına dönüştürmeyin. Ne tarih ne de millet sizi affeder. Kimlere sipariş mektup verdiğinizi biliyorum.

Biz yolumuza devam edeceğiz. Bu ülke bütün dünyaya örnek olabilecek adımları atacak ve güzel memleketimin ovalarında, şehirlerinde, denizlerinde her şeyin mutluluğa dönüştüğü bir halle buluşacaktır.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş