77 il başkanından Kılıçdaroğlu'na destek bildirisi

CHP'nin 77 il başkanı bu sabah Ankara'da yaptıkları toplantıda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verme kararı aldı.

77 il başkanından Kılıçdaroğlu'na destek bildirisi

Kurultay tartışmalarının yaşandığı CHP'de il başkanları bu sabah Ankara'da toplantı yaptı. Ankara'da bir otelde bir araya gelen başkanların toplantısı 3 saat sürdü. Habertürk'te yer alan habere göre il başkanlarının Kılıçdaroğlu'na destek vermeyi kararlaştırdığı öğrenildi. Toplantıya 77 ilin CHP'li il başkanları katılırken Bilecik, Kırklareli, Yalova ve Edirne il başkanları katılmadı.

KILÇDAROĞLU'NA DESTEK BİLDİRİSİ YAYINLAYACAK

Ankara'da bir araya gelen il başkanları Kılıçdaroğlu'na destek bildirisi yayınlayacak. Kurultay tartışmasının yaşandığı CHP'de bu kez mevcut il başkanları, 'bildiri' yayınlamak için düğmeye bastı. CHP'nin mevcut 77 İl Başkanı Ankara'da olağanüstü toplandı. Toplantının ardından 77 il başkanının CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na destek veren ve olağan kurultay takviminin işletilmesini talep eden bir bildiri yayımlayacakları öğrenildi.1 Kasım seçimlerinin ardından 39'u eski, 3'ü mevcut il başkanının bir bildiriyle 'Olağanüstü Kurultay' talebinde bulunması, mevcut il başkanlarını harekete geçirdi. 77 İl Başkanı Ankara'da biraraya gelerek, seçimden sonra yaşananları ve 'olağanüstü kurultay' taleplerini masaya yatırdı.Toplantının ardından mevcut il başkanlarının bir bildiri yayınlayacağı öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıklayacak olan mevcut il başkanlarının, yayımlacakları bildiride, 'olağanüstü kurultay' taleplerine de karşı çıkarak, partinin geleceği için olağan kurultay takviminin işletilmesinden yana tavır alacakları bildirildi. CHP'li il başkanlarının toplantıya ilişkin basın açıklaması yapması bekleniyor.

Kaynak: www.radikal.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş