Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yastığınızın altındakini milli paraya çevirin'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da alışveriş merkezi açılışında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yastığınızın altındakini milli paraya çevirin'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Yastığınızın altında ne kadar döviz varsa milli paraya ve altına yatırın. Bizi yıkmak isteyenlere karşı yastığınızın altındaki dövizi milli paraya çevirin.

Bu millidir, bunda bereket vardır. Bundan zarar etmezsin merak etme..

ÇİN VE RUSYA'YA DA TEKLİFTE BULUNDUK

Putin'e 'alışverişimizi yerli parayla yapalım. Ne alıyorsak senden Rus rublesi ödeme yapayım. Sen de bana Türk lirası ile ödeme yap' diye önerdim. Aynı şeyi Çin'e teklif ettim. Makul karşılandı. Merkez Bankasına da talimat verdim. Bu yollarla inşallah yürütmeye çalışacağız.

Küresel piyasalardaki dalgalanmaların ülkemizdeki etkisi geçicidir. Türkiye 2008 krizini nasıl atlattıysa bu çalkantılı dönemi de kısa sürede atlatacaktır.

Madem kriz operasyonu döviz üzerinden yapılıyor öyleyse biz de kullanabileceğimiz her yerde kendi paramızı kullanmalıyız. 15 Temmuz’da nasıl elbirliğiyle özgürlüğümüze sahip çıkmışsak şimdi de ekonomimize sahip çıkma zamanıdır.

FAİZE KARŞI MÜCADELEME SÜRDÜRECEĞİM

Anlaşamadığımız kişiler kurumlar olabilir. Şu anda yatırımcıların oluşturduğu bir Meclis’te bir aradayız. Faiz meselesini çözmemiz gerekiyor. Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim. Faizi önemli bir sömürü aracı olarak görüyorum. Emperyalist mantığın en önemli sömürü araçlarından biri olarak görüyorum. Türkiye’de en yüksek parayı kazanan reel yatırımcı değil finans sektöründe olanlardır.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş