Rusya'dan NATO'ya Türkiye cevabı

Rusya'dan NATO'ya cevap: NATO, Türk hava sahasını yanlışlıkla ihlal etmemizi Suriye'ye yönelik hava saldırılarımızı saptırmak için kullanıyor...

Rusya'dan NATO'ya Türkiye cevabı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Türkiye hava sahasını ihlaliyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Stoltenberg, "Rusya’nın Türkiye-NATO hava sahasını ihlali yanlışlıkla olmuş gibi görünmüyor" ifadesini kullandı. NATO'nun bu konuda Türkiye'nin yanında olduğunu söyleyen Genel Sekreter, Rusya'nın NATO'ya 'gerçek bir açıklama yapmadığını' belirtmişti.

RUSYA'DAN NATO'YA CEVAP GELDİ

Rusya'nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksandr Gruşko, Rus jetinin Türkiye'nin hava sahasını yanlışlıkla ihlal etmesinin, NATO tarafından Moskova'nın Suriye'deki amaçlarının çarpıtılması için kullanıldığını söyledi.

Brüksel'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gruşko, ''Türkiye'nin hava sahasının ihlal edilmesinin, NATO'nun da Rusya hava kuvvetlerinin Suriye'deki hava operasyonlarının amacını çarpıtmak için Batı'da başlatılan enformasyon kampanyasının bir parçası hâline getirilmek için kullanıldığı izlenimini veriyor'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.posta.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş